Humanity's Team Ceska republika

Všichni jsme jeden

Už pár dní sleduju španělské události a hledám v nich nějakou inspiraci, ke které by stálo za to obrátit pozornost zdejšího auditoria. A včera se konečně objevila - Demokracie 2.0

Nerad tahám do HT politiku a její problémy, protože jsou v rámci současného systému neřešitelné a protože už dlouho víme, že ta krize není primárně politická, ale spirituální a tak jí nelze vyřešit politickými prostředky, ale jen spirituálními. Svět politiky je plný protestů, demonstrací a stávek, obvykle (marně) je spíláno politikům, jejich neschopnosti či zkorumpovanosti, ale to je pláč na špatném hrobě, protože to, co musíme primárně vyřešit, jsme my sami. To, co nám chybí, je jasná představa, čeho chceme jako společnost dosáhnout a teprve, když si to ujasníme, můžeme zadat úkoly našim zaměstnancům (politikům), aby je plnili. A právě k tomu ujasňování si představ o fungování společnosti se pomalu mění shromáždění ve španělských městech a to je moment, kdy to se mnou začíná souznět a vidím propojení s tím, co děláme v Humanity´s Teamu nebo na Nové Zemi.

Španělé jsou známí tím, že pořád protestují, bojují a stávkují, pořád se jim něco nelíbí. Do takových akcí se já ovšem nezapojuju, protože jsou plné manipulací a strachu, a jejich hlavní náplní je donutit druhé, aby dělali to, co demonstranti chtějí. A to nefunguje a tentokrát se zdá, že jim to konečně došlo. Shromažďují se na náměstích, ale není to ani stávka ani demonstrace dokonce ani nenadávají na EU, například stále chodí do práce, a debatují o budoucnosti politiky. Chvíli mi trvalo než jsem prohlédl informační mlhu, kterou kolem toho vytvořila media. Ta "oficiální" tím, že o tom neinformovala (nebylo skoro o čem) a ta "alternativní" kupami dezinformací a dezinterpretací.

Současná politika na Západě má jistě spoustu problémů, ale srovnávat jí např. s Hitlerovou Třetí říší nebo vše interpretovat jako konspiraci, jak to dělají někteří "alternativci" je fakt přitažené za vlasy a stejně odtržené od reality jako naši politici. Brutální dezinterpretace totiž vedou k neadekvátním a brutálním řešením. Proto se mi líbí konstatování Španělů: máme demokracii, ale protože vidíme její problémy, chceme jí zlepšit, udělat její novou verzi. A právě této nové verzi demokracie říkají Demokracie 2.0.

Právě teď probíhá obrovský civilizační kvas, kdy se vše mění a my v HT jsme součástí té změny a tak věřím, že pokud se právě rodí něco jako Demokracie 2.0, máme hodně inspirací, kterými do toho tvoření můžeme přispět, vždyť o těch věcech tu debatujeme už roky

Takže má otázka zde na HT - jak můžeme zlepšit naší politiku či demokracii? Jaké principy do nich vložit, aby tvořily to, co skutečně chceme? Jak najít a motivovat lidi, kteří jsou schopní a ochotní takovou politiku dělat?

V příštích dnech se plánují podobná shromářdění i Čechách, zúčastníte se jich? Jakou inspiraci tam ponesete?

Zobrazení: 63

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

když jsem tak uvažoval, čím z toho, co jsme tady objevili, bych chtěl přispět do Demokracie 2.0, tak mě napadlo, že by to v prvé řadě chtělo Lidi 2.0, čili lidi vědomější si toho, proč jsou na Zemi, co je smylem jejich životů, čeho chtějí dosáhnout, lidi upřímné hlavně k sobě, odvážné, přebírající zodpovědnost za svůj život, ochotné spolupracovat a sdílet, naplněné láskou a radostí - prostě nás z HT jako takové.

A jakými principy bychom mohli Demokracii 2.0 inspirovat? O principy a systémy přesvědčení jde totiž v prvé řadě, mechanismy moci, instituce či zákony jsou až druhodné právě z principů odvozené. Demokracie 1.0 byla postavena na strachu a její pravidla byla pravidly boje o přežití či moc, postavme tedy Demokracii 2.0 na lásce a na spolupráci na rozkvětu, protože tak se tvoří svět, ve kterém je radost žít.

Na začátek bych do té nové politiky vložit dvě inspirace: 5 kroků k míru, jak je vytvořil Humanity´s Team a Čtyři dohody od Miguela Ruize.

Pět kroků k míru

První krok: Přiznáváme, že některé staré představy o Bohu a Životě přestaly být prospěšné.

Druhý krok: Přiznáváme, že o Bohu a Životě nevíme všechno a že toto poznání všechno změní.

Třetí krok: Připouštíme, že se dnes mohou zrodit nové představy o Bohu a Životě, které mohou vést k novému způsobu života na naší planetě.

Čtvrtý krok: Jsme ochotni zkoumat tyto nové názory a pak je začlenit do našeho názorového systému, pokud jsou v souladu s naší vnitřní pravdou.

Pátý krok: Jsme ochotni začít žít takovým životem, který je vyjádřením našich názorů.

Čtyři dohody

Nehřeším slovem

Hovořím jako osobnost. Říkám jen to, co si myslím. Vyhýbám se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých.Užívám sílu slova ve jménu pravdy a lásky

Neberu si nic osobně 

Nikdo nedělá nic kvůli mně. Co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Jsem imunní proti názorům a činům druhých a nestávám se obětí zbytečného utrpení

Nevytvářím si žádné domněnky 

Nalézám odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chci. Komunikuji s ostatními tak jasně, jak jenom dovedu, abychom se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům.

Dělám vše tak, jak nejlépe dovedu 

Moje činnost se mění od okamžiku k okamžiku, vypadá jinak, když jsem nemocný, než když jsem zdraví. Dělám však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedu, a vyhýbám se zbytečným soudům a lítosti

Věřím, že když se politici řídí těmito pravidly, politika je mnohem víc v souladu se Životem

díky Láďo za reakci. Nemám odpovědi na vše, nevím, jak se zhmotní to, o čem sním. Tohle je práce nás všech, takže ty odpovědi jsou rozprostřeny mezi hodně lidí. Mým úkolem v tom procesu je psát o vizích podle hlasu mého srdce a rovnat si svůj vlastní život, aby byl s nimi v souladu, nic víc, ale ani nic míň.

O Demokracii 2.0 mluví ti španělští revolucionáři, ale z toho, co skutečně dělají mi také vylézá akorát tak ta Demokracie 1.01, moc velké změny tam prakticky nevidím

Teď na dovolené v Provence jsem hodně vnímala, přišlo mi, že už není doba na jednotlivé vládečky. Jak psal N.D.Walsch, celosvětová vláda, kde se hlasuje pomocí internetu. Projeli jsme Německo, Švýcarsko, Itálii, Monako, Francii - všude zájmy malé skupinky na úkor druhé skupinky. Nepíši nic převratného, jen mi bylo jasné, že změny přijdou.
Rád bych viděl Finance kryté Roční produkcí potravin... A né 'bezcenym kovem'

Prohlášení

Příspěvky na tomto webu nemusí nutně vyjadřovat názor HT ČR o.s. Za obsah je zodpovědný autor příspěvku.

Nejnovější aktivity

Iris je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
13.Březen
Kateřina Strusková je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
23.Leden
Daniel Novák je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
16.Leden
Eva Krejčová je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Prosinec 7, 2016
Ikona profiluUživatelé Pavel Kupka a Petr Bohm se přidali ke komunitě Humanity's Team Ceska republika.
Říjen 9, 2016
Ikona profiluUživatelé Martin a Ľubomíra Sándor se přidali ke komunitě Humanity's Team Ceska republika.
Srpen 27, 2016
Uživatel Jana Kokrdová aktualizoval fotografii ve svém profilu.
Srpen 24, 2016
Agatk je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Srpen 5, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svůj příspěvek do blogu v komunitě Twitter.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svůj příspěvek do blogu v komunitě Facebook.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svůj příspěvek do blogu v komunitě Twitter.
Červenec 13, 2016
Červenec 13, 2016
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svou diskusi v komunitě Twitter.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svou diskusi v komunitě Facebook.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svou diskusi v komunitě Facebook.
Červenec 13, 2016
Jaromíra Dvořáková je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Květen 8, 2016
Jaroslav Posolda je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Duben 6, 2016
Uživatel Petr Caprata zveřejnil akci.

Seminář MATRIX A VĚDOMÉ BYTÍ s Kristiánem Beňem v Hradec Králové

7.V.2016 do 8.V.2016
Zde se naučíte se jak si otevírat své kvantové pole, jak ho otevírat jiným, jak využívat jeho sílu…Zobrazit další
Duben 5, 2016
alena rehortová je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Leden 27, 2016

Vizitka

Načítání…

Návštěvy na stránce

TOPlist

© 2017   Created by Humanity's Team.   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby