Humanity's Team Ceska republika

Všichni jsme jeden

Vyhoření

20. červen 2011

Člověk má tu schopnost, že i když úplně vyhoří, dokáže se znova naplnit a opět vzplát. Je to tím, že nejsme uzavřenými nádobami s ohněm, ale spíš hořáky napojenými na zdroje plamenů celého vesmíru. Vyhoření nastává jen tehdy, když se odpojíme od Zdroje, když zablokujeme přísun těch hořlavin a třaskavin, které vyživují náš život - lásky, moudrosti, přijetí, odvahy atd. Při vyhoření padneme na Zem, ale planeta pod našima nohama je horká a vždy nám dodá energii, abychom mohli opět vstát a opět zazářit.

 

Ne vše, co kdekdo označí za "důležité poselství" takovým poselstvím skutečně je

13. červenec 2011

Pro nadcházející transformaci vědomí je absolutně nejdůležitější vnitřní spirituální práce každého z nás, je to hledání odpovědí na otázky: kdo jsem? co cítím? co chci v životě dělat? co je smyslem mého života? co můžu tady a teď udělat pro jeho naplnění? jaká je má nejkrásnější představa o životě na Zemi? - jsou to všechno informace, které procházejí skrze nás a nikdo na celém světě nemůže ty otázky zodpovědět za nás. Nejsou napsané v žádné knize, nemá k nim přístup ani nejsvatější guru a je absolutně jedno, co si o tom myslí mimozemšťané, vláda USA či astronomové amatéři, co věští konec světa. Všechny ty konspirační teorie a strašení mají jediný cíl - odvést naší pozornost od hledání odpovědí na výše zmíněné otázky - protože právě v nich se skrývá Nová Země.

Tvoření Nové Země

14. červenec 2011

Všechna zjevená písma i všichni zvěstovatelé a proroci jsou dnes zpochybněni. Neexistuje už žádný psaný text, ke kterému by se nedal najít aspoň jeden opačný či vyvracející názor. Takže jediná absolutní pravda je prohlášení každého z nás, co právě cítí a co právě chce. Jedině tohle sdílení nikdo nemůže zpochybnit.

Kupodivu to stačí k vytvoření Nové Země. Stačí s odvahou mluvit o sobě a naslouchat druhým, když sdílí pouhé dvě odpovědi na dvě prosté otázky: co cítíš? a co chceš? Pokud je lidé sdílí upřímně a podle hlasu svého srdce, naprosto automaticky se spojují. A tvoření Nové Země pak máme v sobě geneticky zakódováno. Všechny ostatní informace, které k nám přicházejí ze světa, jsou balast, který odvádí naší pozornost - všechna proroctví, všechny posvátné svitky, veškerá zvěstování, nic z toho nám ve tvoření NZ nepomůže. Pomohou nám ale druzí Živí lidé, kteří nám naslouchají, dávají nám pozornost a sdílí s námi své odpovědi.

Svoboda je iluze

18. červenec 2011

Nikdo a nic na světě není svobodný tak, jak si to někteří lidé vysnili. Představa svobody se většinou vztahuje na to, co nechceme, aby nám dělali druzí lidé. Jenže nefunguje říkat druhým, co by měli nebo neměli dělat, abychom my byli šťastní.  Funkční je začít u sebe, najít tu svou vizi a tu realizovat. A pak je srozumitelnější druhým říkat, že "chci dělat to, po čem má duše volá" (= stavět domy, učit děti, malovat) než že "chci od vás svobodu". Taky se zjistilo, že jakmile se začne tvořit zóna svobody, vždy se zákonitě někde jinde objeví zóna útlaku, jsou to spojené nádoby. A pokud se chceme zbavit útlaku, musíme opustit i současnou ideu svobody, pak se teprve může objevit "zóna lásky". Svoboda je totiž to, co dáváme druhým. Nebyli jsme svobodní před vznikem této civilizace a svobodu nezískáme ani tím, když jí opustíme nebo zničíme. Snít o svobodě je marné a vede to jen k iluzi (či možná lži), že jsme otroci.

Současnost, kterou mnozí vnímají jako otroctví, je paradoxní v tom, že je výsledkem mnohasetletého boje za svobodu. Vystřídaly se tu různé režimy, proběhlo zde mnoho revolucí, rozpadaly se a vznikaly státy - lidé se zbavili spousty omezení, ale necítí se svobodněji, protože se objevila mnohá jiná omezení. A je tak otázka, jestli to byl opravdu boj za svobodu nebo třeba za respekt, za prostor. Kdy už nám dojde, že žádná revoluce nás neosvobodí? Že zde není žádný osvícený vůdce, který nás dovede od světa absolutní svobody? Důvod je prostý: svoboda je iluze.

Když vstoupíme do hlubin své duše a zkoumáme, kým skutečně jsme, zjistíme, že nemáme žádnou svobodu si to vybrat. Vše v nás je pevně dané, máme to v sobě zakódované a nemáme svobodu to změnit. Jsou to věci, které jsme si přinesli z duchovního světa: kým jsme, co milujeme, co nás činí šťastnými, co se nám líbí, co chceme dělat. Je to absolutní a bez možnosti volby, jediné, co můžeme, je to přijmout a žít naplno podle svých darů. Spousta lidí si ovšem myslí, že tak žít nemusí, že si svobodně mohou vybrat něco jiného, ale celá realita vesmíru je proti nim a tak prožívají mnoho bolestí - naše bolestná současnost je pak součtem "svobodných" rozhodnutí miliard lidí, kteří nedělají to, co jim velí srdce, ale myslí si, že si svobodně můžou dělat, co chtějí.

Změna nastane ve chvíli, kdy rezignujeme na pofiderní hledání mytické svobody a zaměříme se na to, co skutečně chceme, co je naším snem, jak si představujeme život na Zemi podle našich nejkrásnějších představ.

Facebook a změna světa

21. červenec 2011

Při tvoření Nové Země je třeba sdílet s druhými lidmi život, hovořit o sobě a naslouchat druhým. A je třeba sdílet dva základní druhy informací: co cítíme a co chceme. Když se právě tohle sdílí, vzniká ta energetická síť mezi námi, ze které Nová Země vyrůstá. Sdíleli jsme to v Kruzích srdce, ale to nás bylo tak 20 a já jsem si tehdy říkal, že by bylo fajn mít Kruhy s miliardami lidí, už tehdy mě napadlo, že by to mohl být nějaký počítačový program či systém. Když se objevil Facebook, pochopil jsem, že je to ono. V současnosti ovšem lidé na FB sdílejí většinou všechno možné, jen ne to, co cítí a co chtějí, takže k žádnému propojování nedochází. Ale občas s tím začnou a pak to vyvolává revoluce. Takže chápu Facebook jako náš nástroj ke změně světa, který se zatím učíme používat.

Zobrazení: 60

Komentář přidal(a) Míša dne 24.Červenec.2011 v 8:54

Kamile, krásné shrnutí. Už jsi se byl podívat na +1 Google?

Pochopila jsem, že se tam jasně rozčleňuje úroveň - přítel, rodina, známý, neznámý, spolupracovník.

Je pravda, že ne každý z mých přátel na facu je stejný přítel, páč mi snad dáš za pravdu, že mám-li opravdu 3 dobré přátele, je to nádherné. Přesto pro Tvůj způsob komunikace, kdy tzv. otvíráš oči, je lepší, máš-li třeba 500 přátel. Objímám Tě, Míša.

 

čínské přísloví: Pes, který štěká, je nedovařený!

Komentář přidal(a) Alena B. dne 28.Červenec.2011 v 7:41

Kamile, díky za Tvá moudrá slova - nevím, zda jsou stoprocentně pravdivá - to určitě nejméně pro Tebe jsou, ale v mnohém se mnou rezonují, ba přichází mi pocit, že je v nich onen Klíč - k Životu bez očekávání, naplněnému a žitému... Zdá se to jednoduché, ale vlivem té neskutečné zátěže z minulých věků, co jsme si dokázali vytvořit jako lidstvo, onu svoji historii (obecnou i individuální) a co většina z nás v sobě táhne, ten Klíč zatím zřejmě málokdo dokáže uchopit tak, aby odemykal... Důležité je, že hledáme.. S tou svobodou to samozřejmě píšeš svými slovy, ale cítím to hodně podobně. Potíž je v tom, že stále je většina lidí napojena na vzorec vzhlížení k Čemusi, ke Komusi - Vůdci, Pravidlům, Přikázáním.. jen proboha nenahlédnout do sebe sama... Někdy mi připadá, že jsou to pro spoustu lidí naprosto nepřijatelné výrazy - nitro, hledání a nalézání v sobě samém..., spousta lidí vlastně ani nehledá a hledat ani nechce, a my, co tzv hledáme, pořád ještě většinově "běháme venku" a hledáme tu svoji Mámu... nebo Vůdce, gurua.. atd., kteří nám utřou slzy a ukáží Směr.. a zatím každý z nás je nezaměnitelným střípkem se svým jedinečným směrem a dohromady teprve tvoříme celou Mozaiku Stvoření...  a teď to ještě přijmout nejen mozkem, ale právě Srdcem a celou bytostí a žít to. Ještě mi to taky zcela nejde, obracím se navenek, hm asi více než je mi zdrávo a díky Tvému článku jsem si to docela dost jasně uvědomila - moc děkuji a zdravím, Alena

p.s. to přísloví je teda SUPER :-D))))

Komentář přidal(a) Vlasta-Světlo dne 11.Srpen.2011 v 14:41
Ahoj, bratře. :-) Prima život...

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity Humanity's Team Ceska republika!

Přidejte se ke komunitě Humanity's Team Ceska republika.

Prohlášení

Příspěvky na tomto webu nemusí nutně vyjadřovat názor HT ČR o.s. Za obsah je zodpovědný autor příspěvku.

Nejnovější aktivity

Miroslava Zedková je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
4.Srpen
Zdenka Forstová je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
24.Červenec
Iris je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
13.Březen
Kateřina Strusková je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
23.Leden
Daniel Novák je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
16.Leden
Eva Krejčová je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Prosinec 7, 2016
Ikona profiluUživatelé Pavel Kupka a Petr Bohm se přidali ke komunitě Humanity's Team Ceska republika.
Říjen 9, 2016
Ikona profiluUživatelé Martin a Ľubomíra Sándor se přidali ke komunitě Humanity's Team Ceska republika.
Srpen 27, 2016
Uživatel Jana Kokrdová aktualizoval fotografii ve svém profilu.
Srpen 24, 2016
Agatk je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Srpen 5, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svůj příspěvek do blogu v komunitě Twitter.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svůj příspěvek do blogu v komunitě Facebook.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svůj příspěvek do blogu v komunitě Twitter.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svůj příspěvek do blogu v komunitě Facebook.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svůj příspěvek do blogu v komunitě Facebook.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svou diskusi v komunitě Twitter.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svou diskusi v komunitě Facebook.
Červenec 13, 2016
Uživatel Duše jája sdílel svou diskusi v komunitě Facebook.
Červenec 13, 2016
Jaromíra Dvořáková je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Květen 8, 2016
Jaroslav Posolda je nyní členem Humanity's Team Ceska republika.
Duben 6, 2016

Vizitka

Načítání…

Návštěvy na stránce

TOPlist

© 2017   Created by Humanity's Team.   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby